Badanie oznakowania poziomego przy użyciu retro reflektometru mobilnego LTL-M.


To najnowszej generacji retro reflektometr, który umożliwia precyzyjny pomiar współczynnika RL poziomego oznakowania drogowego każdego typu na symulowanym dystansie 30 metrów w trakcie jazdy z normalną prędkością podróżną.

Technologia LTL-M bazuje na badaniu przy specjalnym oświetleniu ksenonowym i kamerze cyfrowej, która przetwarza pomiar z obszaru 1 x 1 metr.

Dzięki tej technologii udało się uzyskać dokładność pomiaru i powtarzalność w odniesieniu do urządzeń.
LTL-M może być zintegrowany z istniejącymi systemami pomiarowymi, jak również używane jako jednostka samodzielna, którą jest prosta w obsłudze oraz łatwo ją zamontować w samochodzie. Urządzenie jest przeznaczone do łatwej kalibracji, również tym samym badanie oznakowania poziomego nie sprawia nam trudności. Jednym słowem urządzenie to oferuje dokładność i niezawodność, której szukasz bez konieczności pomiarów kontrolnych. Jest wiele firm oferujących usługi laboratoryjne, ale oni zrobią to dokładnie.

Badanie oznakowania poziomego przy użyciu retro reflektometru, to najłatwiejszy i najszybszy sposób by uzyskać odpowiedź czy dana droga odpowiada określonym wymogom. Mogłabym rzec, że dla mnie droga to droga, jedyne moje badanie jej może polegać na stwierdzeniu, czy jest dziurawa, krzywa czy prosta bez wybojów, ale dzięki takim badaniom

Refraktometr i badanie oznakowania poziomego.

Retro reflektometr poziomy mierzy czy też bada widoczność nocną RL, oraz dzienną. Od poziomego oznakowania drogowego. MiniReflecto należy do rodzinny innowacyjnych urządzeń służących do pomiaru współczynnika refleksji oraz retro refleksji oznakowania drogowego. MiniReflecto ważny mniej niż 2.1 kg – wraz z bateriami AA- i jest bardzo kompaktowy 255 x 160 x 220 mm. Wartości te są o połowę mniejsze od urządzeń konkurencyjnych. MiniReflecto wykorzystuje technologię LED dzięki czemu urządzenie praktycznie nie wymaga okresowej obsługi oraz jest energooszczędne. Innowacyjny, opatentowany, system optyczny spełnia wymogi normy i umożliwia pomiar na oznakowaniu o dowolnym kolorze oraz rodzaju – nawet profilowanym o wysokości do 15 mm. MiniReflecto Horizontal mierzy widoczność nocną RL oraz dzienną QD. Są to parametry przez badanie określające jak dobrze kierowca widzi oznakowanie poziome podczas jazdy samochodem. No trochę już wiemy na temat reflektometrów i po co one nam są, ale jeszcze nie wspomniałam, że dzięki temu pomysłowemu laboratorium- pozwoliłam sobie tak ich nazwać, ponieważ przeprowadzane badanie oznakowania poziomego stwierdzi z dokładnością jaki materiał o jakiej jakości został użyty do budowy drogi. Jednym słowem, to taki rentgen drogowy wszystko widzi i wie. Zresztą cieszę się, że takie firmy wyposażone są w tego typu sprzęt przeprowadzające badanie oznakowania poziomego, ponieważ od teraz bezpieczniej czuję się na drodze.mamy pewność, że oddana część trasy po której codziennie bądź w miarę często jeździmy jest zgodna z normami oznakowania poziomego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *